Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Hid xenon alfa romeo

  1. #1
    Giacomo89
    Gość

    Domyślnie Hid xenon alfa romeo

    Witam
    Skacząc po allegro znalazłem coś takiego:
    http://allegro.pl/hid-xenon-alfa-rom...336236948.html
    Cenowo nie wychodzi źle, tylko pytanie czy ktoś coś takiego ma i czy warto takie cos zakładać?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    A masz soczewki w lampach ?


  3. #3
    Giacomo89
    Gość

    Domyślnie

    No własnie nie a bez tego nic sie nie zrobi? czy mozna jakos przerobic lampy aby soczewki były?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Aspekt prawny i ogólnie:

    Cytat Napisał Qki Zobacz post
    Soczewka + żarówka H7 - tak właśnie jeżdżę teraz i jest 300% lepiej niż na normalnej lampie (zdrowej lampie!), nie mówię o wypalonych wtedy poprawa jest 1000% .

    Co do legalności - każda przeróbka jest nielegalna, ale jak wsadzisz same soczewki i żarówki H7 to "z góry" będzie wszystko w porządku bo lampa jest homologowana na źródło światła czyli HC (halogen city = H7) o soczewkach raczej nic nie mówi to oznaczenie - niemniej ingerencja w lampę była więc jak policjant przy rutynowej kontroli zacznie Ci wyjmować lampy, potem w przydrożnej kuchence na LPG je rozklei i zobaczy że masz "nie salonowe" oczka to Ci zabierze dowód. Przeglądy ten setupik przechodzi bez problemu.

    Z soczewką + HID jest trochę gorzej bo od razu widać że świeci coś lepszego, niemniej tu też jeśli zasadzisz 4300k (czyli oryginalny kolor) nie będziesz tym samym wzbudzał podejrzeń, jak ukryjesz dobrze przetwornice i ogólnie montaż zrobisz estetycznie - na pierwszy rzut oka dalej nie wzbudzasz podejrzeń, dalej dochodzą do tego spryskiwacze - do Alfy przed FL to nie problem wsadzasz dwa dziuczki, podłączasz wężyki, zbiornik większy, do po FL jest troche więcej grzebania bo przydało by się wysuwane zamontować ale też do ogarnięcia ogólnie - ok. 150 zł. Samopoziomowanie na allegro można kupić - od chińskich zestawów które też nawet w miarę działają, po różne elektroniki wykrzesane przez elektroników w domu - wiadoma sprawa że i jedno i drugie nie działa tak jak oryginał ale daje radę, teraz wystarczy już tylko wyjąć panelik z regulacją w kabinie i zaszpachlować . Reasumując - ile byś nie zamontował to i tak to wszystko będzie nielegalne w 100% bo na reflektorze dalej będzie HC - chyba że zrobisz "zacierkę" na obu lampach że niby od kamienia , dlatego najlepszą opcją (jeśli już!) jest chyba montaż soczewki + hid 4300 + spryskiwacze + DOBRE ustawienie co do milimetra, wtedy masz widoczność, nie oślepiasz i kiedy trzeba przemywasz lampki żeby nie odbijały światła od brudu.

    Tak czy siak, zamów sobie soczewki załóż zwykłe żarówki i sam oceń - jazdą po zmierzchu, w nocy, w mieście w nocy, w śniegu i co najważniejsze w czasie deszczu czy Ci to wystarcza czy nie.. jeśli nie zakładaj SPOKOJNIE Hidy - tylko o temp. 4300k lub 5000k żeby nie niebieścić zabardzo (niebieski przyciąga niebieskich!).

    W najgorszym wypadku, jak Cię zatrzymają że masz HIDa i zechcą zabrać dowód masz możliwość usunięcia usterki na miejscu tj. wyjmujesz palnik, wkładasz H7 i jedziesz dalej..
    Soczewka + H7:

    Cytat Napisał Qki Zobacz post
    U mnie już siedzi soczewka



    Dzięki Proximar! Jakość światła w porównaniu do oryginalnego - czy to na SuperExtraXenonEffect, czy BlueVison czy Osram jest 200% lepiej dla soczewki z normalną żarówką H7. Docelowo pójdzie HID ale nie mam na to ciśnienia póki co.. jest super. Poza tym najpierw muszę zrobić spryskiwacze wysuwane, kupić porządny zestaw HID z przetwornicą slim żeby weszła pod reflektor a to wszystko koszty więc na razie spokój bo jestem zadowolony z tego co jest.

    Soczewka + HID 4300k:

    Cytat Napisał Qki Zobacz post
    Obiecane fotki:

    Pozycyjna żarówka świeci na żółto, dla porównania tutaj fajnie widać kolor, 4300k to praktycznie istna biel, a na krawędzi światłocienia zalatuje na niebieski.
    Pozycyjne idą do zmiany oczywiście na diodowe bo tak to paskudztwo .



    Światłocień, lampy przykręciłem lekko inaczej, stąd znów trochę rozregulowane i trzeba jechać na SKP.



    Dopiero dzisiaj miałem przyjemność pierwszego testu i wszystko cacy.
    Lampy miałem asekuracyjnie ustawione niżej, na pozycji 2 pokrętła - NIKT nie mruga, potem podniosłem na 1 - czyli przy dzisiejszej trasie normalna wysokość bo w bagażniku trochę miałem i też NIKT mi nie zamrugał, a mi się wydawało że świecę wszędzie ale jednak nie oślepiam.

    Pobocze jest masakrycznie DOBRZE oświetlone lewo prawo ze 30 m można oglądać. Dobra sprawa - dwa zające dzisiaj wypatrzyłem o tą jedną cenną sekundę wcześniej .

    Ogólnie rzecz biorąc świetna sprawa, całą drogę normalnie bym jechał w 70% na długich (o tej porze co wracałem), dziś długie użyłem tylko w ramach testów kolorystycznych - poza tym do niczego się nie przydały.

    Dziękuję pozdrawiam !
    Link do tematu Proximara z przerabianiem reflektorów na soczewkę:
    http://www.forum.alfaholicy.org/czes...po_lifcie.html

    Link do jego zestawów HID:
    http://www.forum.alfaholicy.org/czes..._miesiecy.html

    Soczewki jak i HIDy od Proximara oczywiście polecam tak jak i "połowa" forum .

    Więcej info chyba nie trzeba??
    Ostatnio edytowane przez Qki ; 16-05-2012 o 23:30


  5. #5
    Giacomo89
    Gość

    Domyślnie

    dzieki

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    albo inaczej i w skrócie :
    bez przeróbki na soczewki też da radę ---- być głupkiem który cieszy się że on widzi a innych oślepia

    no ale ostatecznie możesz to po prostu zamontować u siebie bez żądnych przeróbek i mieć jasność ( mieć oświetlenie niezgodne z homologacją twoich lamp , mieć zatrzymany dowód rej przez upierdliwego poilcjanta , nie mieć podbitego badania tech ....)

    życie to kwestia wyboru ...








  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Jeżeli te zdjęcia faktycznie ukazują linię światłocienia to chyba nie widzieliście oryginalnych soczewek ksenonowych.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Pytanie do "prawnika" który tu jakies aspekty prawne (WTF?) wpisuje,
    A co się stanie jak kierowca Zenek zabije jakiegos pieszego w deszczowy listopadowy wieczór mając zamontowany ten szit który tak tutaj polecacie? Policja i ubezpieczyciel zacznie węszyć i jakimś przypadkiem powiedzmy wywęszy iz reflektory w które wyposażone jest auto nie posiadają homologacji...
    Podejrzewam ,że kierowcę czeka zajebista GIMELAAAA...
    [C

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    A czy ktoś tutaj mówi, że jest to legalne??

    W Polsce legalnym jest jeździć na wszędzie-świecących (tylko nie na drogę) reflektorach z SuperExtraXenonLight Effect żarówkami z chińską homologacją podbijaną w Tesco, ale taki zestaw mimo że świeci jak oryginalny xenon = nie oślepia jest nielegalny.. trzeba wszystko brać pod swoją rozwagę.


  10. #10
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,475

    Domyślnie

    Nie chce mi się rozpisywac na temat HID-ów.
    Miałem przetestowałem w 156 na oryginalnych i na soczewkach.
    Po paru miesiacach wywaliłem i nie żałowałem tej decyzji.
    Swieci owszem jasniej i ...
    doświetla tylko dobrze blisko a dalej lipa.
    A jak bociek napisał
    To nie jest linia światło cień
    to jest g.....
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 04-10-2014, 21:07
  2. Xenon w alfa romeo GT
    Utworzone przez Kozzikkoo w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-05-2012, 10:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory